آخرین مطالب

26 فروردین 1398 یافته‌های تازه در مورد بیماری ام‌اس

یافته‌های تازه در مورد بیماری ام‌اس

در فصل گرما، بیماران مبتلا به ام‌اس بیشتر رنج میبرند ، دلیل این امر باید کمبود ملاتونین باشد. مولتیپل اسکلروز یا ام‌اس یا تصلب بافت چندگانه یک بیماری خودایمنی است که در آن غلاف‌های ایمنی میلین آسیب می‌بینند

View more
26 فروردین 1398 فناوری پزشکی

فناوری پزشکی

فناوری پزشکی در سال گذشته شاهد پیشرفت های گسترده‌ای بود و امروزه ربات ها، الگوریتم های هوش مصنوعی و پهپادهای دارو رسان راه خود را به حوزه بهداشت و درمان نیز باز کرده اند.

View more
26 فروردین 1398 افسردگی چیست؟

افسردگی چیست؟

افسردگی یک بیماری معمول و جدی پزشکی است که برنحوه فکر کردن و نحوه عملکرد شما تاثیر می گذارد.خوشبختانه، این بیماری نیز قابل درمان است. افسردگی می تواند منجر به مشکلات مختلفی ازجمله مشکلات عاطفی و جسمی شود و توانایی فرد در عملکرد و کار در خانه را کاهش می دهد.

View more
26 فروردین 1398 10 تكنولوژی نوظهور كه در آينده علم پزشكی نقشی موثر ايفا می‌نمايند

10 تكنولوژی نوظهور كه در آينده علم پزشكی نقشی موثر ايفا می‌نمايند

تکنولوژی‌های جدید پیوسته در جهت بهبود سطح سلامت جامعه، سرعت بخشیدن به تشخیص و درمان بیماری‌ها و ارتقاء کیفیت زندگی مردم پیشرفت می‌کنند. در این قسمت، ده نمونه از ایده‌های مطرح شده در زمینه فناوری که در آینده بیشتر مورد استفاده قرار خواهند گرفت به شما عزیزان معرفی خواهد شد.

View more
24 فروردین 1398 چشم

چشم

هریک از اجزای بدن ما از لحاظ کاربردی که دارند، بسیار مهم می‌باشند. چشم انسان متشکل از اجزا و بخش های بسیار زیادی می‌باشد. واقعا بسیار مشکل است که تمامی بخش‌ها و پیچیدگی‌های چشم انسان را بشناسیم و فقط متخصصان این حیطه می‌توانند آناتومی کامل آن را درک نمایند. با این وجود، در زیر برخی از واقعیت‌هایی را در باره این بخش مهم از بدن انسان می‌آوریم که در نوع خود بسیار خواندنی و جذاب می‌باشند.

View more
24 فروردین 1398 قلب

قلب

قلب اندامی است که خون حاوی اکسیژن و مواد مغذی را هر روز در سراسر بدن به جلو هل می دهد و به گردش درمی آورد. قلب در روز بیش از 100000 بار خون پمپ می کند و این کار را سال ها انجام می دهد. قلب، خون را با بزرگ تر و کوچک تر شدن (منبسط و منقبض شدن) پمپ می کند. هنگام ورزش، حدود 10 ثانیه برای خون پمپ شده از قلب طول می کشد تا به انگشت شست پا برسد.

View more
24 فروردین 1398 آلزایمر

آلزایمر

آلزایمر نوعی زوال عقل است که باعث می شود مشکلات حافظه، تفکر و رفتار رخ دهد. علائم این بیماری معمولا به آرامی رشد می کنند و در طول زمان بدتر می شوند و باعث تداخل با کارهای روزانه می شوند.

View more
24 فروردین 1398 تعریف پزشکی سردرد چیست؟

تعریف پزشکی سردرد چیست؟

سردرد گاهی اوقات برای توصیف دشوار است اما برخی از علائم رایج عبارتند از خستگی، فشرده شدن، ثابت بودن، بی وقفه ماندن. محل درد که ممکن است در یک بخشی از صورت یا جمجمه باشد و یا ممکن است تعمیم شامل تمام سر شود

View more
25 اسفند 1397 محققان عوامل ایجاد کننده استرس را در بدن انسان تعیین کردند

محققان عوامل ایجاد کننده استرس را در بدن انسان تعیین کردند

در زندگی امروز ما اغلب با شرایطی روبرو می شویم که عملکردهای ارگانیک بیش از حد آموزش داده شده است عملکردهای شدید باعث ایجاد یک واکنش می شود. سه مرحله در توسعه واکنش استرس وجود دارد: 1 - مرحله فعال شدن، 2 - مرحله مقاومت، 3 - مرحله خستگی.

View more
25 اسفند 1397 سطح سدیم مغز مرتبط با خطر میگرن است

سطح سدیم مغز مرتبط با خطر میگرن است

یک تیم از محققان آمریکایی پیوند بین میگرن و سدیم مغز را پیدا کرده اند این یافته ها می تواند کلیدی برای تحقیقات آینده در زمینه درمان برای میلیون ها نفر از افراد باشد براساس مطالعه منتشر شده در مجله Pain، آنها دریافتند که وجود سدیم در مغز پیش از موش نشان دهنده وجود میگرن است اهمیت این یافته ها این است که آنها نقش سدیم را در میگرن تأکید می کنند و به منطقه اشاره می کنند که در آن علائم میگرن ممکن است شروع شود"،

View more
25 اسفند 1397 آب کشمش می تواندپاک کننده کبد باشد

آب کشمش می تواندپاک کننده کبد باشد

کبد یکی از بزرگترین و مهم ترین اعضای بدن است و بدون آن بدن ما با مواد سمی پر می شود که قادر به هضم آن نیستیم. کبد مسئول ایجاد زخم است که چربی را به انرژی تبدیل میکند. این نقش مهمی در تعادل سطح قند خون ما دارد. حتی مواد سمی را که در بدن ما قرار داده می شود آنها را به چیزهایی تبدیل می کند که بدن ما می تواند استفاده کند

View more
15 اسفند 1397 چرا نوزادان نیاز به مکمل های پروبیوتیک دارند؟

چرا نوزادان نیاز به مکمل های پروبیوتیک دارند؟

نوزادان از زمانی که متولد شده اند نیازهای تغذیه ای خاصی دارند. در اولین ماه های زندگی نوزادان با دل درد مواجه هستند، که اغلب موجب اضطراب و استرس والدین می شود. دلیل این امر این است که دستگاه گوارش نوزاد در هفته ها و ماه های اول پس از تولد به خوبی عمل نمی کند. سیستم گوارشی کودک در ابتدا کامل نشده است، بنابراین آنها با هضم و جذب شیر مشکل دارند.

View more